Chlapi - O chlapovi a jeho duši

+ 65 - 46 | § Muž na visutej hrazde


Tati, zase nie sú vo foťáku nabité baterky!
Tati, došiel mi kredit v mobile!
Tati, počítač nechce písať "č"!
Tati ...
To by mohol byť krátky pohľad do mojej a možno aj tvojej rodiny. Poznáme to všetci. (Celý článok)

+ 65 - 51 | § Po roku na Roštúne

Ticho - Modlitba - Priateľ - Zima - Sneh - Vzduch - Pohyb: každý má možnosť nájsť to, čo je mu blízke.
Pozývame vás na tradičný doobedňajší silvestrovský výstup chlapov na Vapennú (Roštún). Stretneme sa, tak ako po minulé roky, buď o 8:00 na parkovisku pred nemocnicou v Malackách, alebo o 8:30 v Sološnici pri záhradkárskej oblasti. Predpokladaný návrat je okolo obeda. (Celý článok)

+ 56 - 42 | § Kŕmenie zveri

Pre tých z vás, ktori máte menšie deti je tu ako každý rok ponuka, pridať sa k nám a urobiť si malú vychádzku do lesa, aby sme zvieratkám zpríjemnili Vianoce. (Celý článok)

+ 81 - 37 | § Výstup na Roštún


Ak máte chuť stráviť pár hodín z posledného dňa v roku v chráme Božej prírody, podeliť sa o to čo je za nami, či vzhliadnuť k tomu, čo nás čaká a možno pri tom trocha zdravo premrznúť, (Celý článok)

+ 58 - 52 | § Pozvánka na koncert do Ábelandu

Malá nočná...katolícka moderna
zhudobnené básne predstaviteľov slovenskej katolíckej moderny

OLIVA * STRMEŇ * ŠPRINC * VEIGL * ZVONICKÝ * ŽARNOV
hrá a spieva
Maroš Kubeš a priatelia

Ranč Ábeland - Lozorno
sobota 4. júna 2011 od 19.00 hodiny

spoločné agapé – kapustnica a iné
www.abeland.sk (Celý článok)

+ 82 - 49 | § Silvester v horách


Pre tých, ktorí túžia stráviť pár hodín z posledného dňa v roku v chráme Božej prírody, podeliť sa s niekym o to čo je za nami, či vzhliadnuť k tomu, čo nás čaká a možno pri tom trocha zdravo premrznúť, je tu pozvánka na tradičné podujatie - doobedňajší silvestrovský výstup chlapov na Vapennú - Roštún. (Celý článok)

+ 84 - 64 | § Deň otcov - diskusia


V nedeľu, 20.6. je deň otcov. Tento sviatok si pripomenieme v jeho predvečer, v sobotu 19.6. malým horským pochodom. Spolu s našimi deťmi vystúpime ku "Trom krížom" pri Perneku, kde spoločne predložíme svoje deti a rodiny Bohu. (Celý článok)

+ 59 - 53 | § C. Murray o význame otcovstva a rodiny


V minulom čísle časopisu .týždeň bol uverejnený rozhovor Jaroslava Danišku a Jozefa Ryníka s americkým sociálnym vedcom Charlesom Murrayom. Keďže sa úzko dotýka témy otcovstva, časť z neho nájdete na nasledujúcich riadkoch. Nech je pre vás vo vašom poslaní v rodine takým povzbudením, ako bol aj pre mňa.

.ktorú z vašich teórii považujete za najdôležitejšiu?
Ak ide o budúcnosť Slovenska, ale aj akejkoľvek inej krajiny, za najvážnejší považujem trend, že čoraz viac detí sa rodí ženám, ktoré nevstupujú do manželstva a deti nemajú otcov.

.prečo?
Pozrite sa, čo sa stalo v Amerike, mám na mysli černošskú časť Spojených štátov, tam sa to stalo najskôr. Znamenalo to nárast zločinu, mladí muži sa prestali snažiť hľadať si zamestnanie, príjmy klesali, spoločnosť sa rozkladala. Tu možno vidieť, čo sa stane so spoločnosťou, keď deti vyrastajú bez otcov. (Celý článok)