DaR - Deti a Rodina

back to weblogRodinná knižnicaJednou z najväčších bolestí našej uponáhľanej doby je, že nestíhame reflektovať to, čo sa deje okolo nás. Stávame sa databankami informácií, namiesto toho, aby sme naplnili Boží zámer s nami: byť jeho živými chrámami. Nestíhame našu dušu cielene napájať živou vodou, ktorá nás robí lepšími, múdrejšími (pričom múdrosť nie je viazaná na kvantum prijatých informácií) a dokonalejšími. V kontexte týchto súvislostí sme sa rozhodli sprevádzkovať internetovú knižnicu a takto pomôcť dobrej veci. V knižnici sa nachádzajú skutočné (papierové) knihy a nosiče. Nechceme sa teraz rozpisovať o mechanizme vypožičiavania, nájdete ho v knižničnom poriadku. Radi by sme zdôraznili, že knižnica vzniká aj vďaka vám. Časť vašej podpory, ktorú sme získali z 2% vašich daní venujeme na rozvoj knižnice.

Aké knihy u nás nájdete? Keďže k našim primárnym cieľom patrí podpora rodiny, sú naše knihy a filmy zamerané na podporu zdravých vzťahov v rodine - medzi manželmi, výchova, osobný vzťah k Bohu. Chceme tiež podporiť čítanie ako také - napríklad spoločné čítanie rodičov s deťmi.
Budeme vám vďační, keď sa s nami podelíte o typy na dobrú knihu či film, ktoré nám budú slúžiť ako inšpirácia pri rozširovaní knižnice.
Blížia sa prázdniny a s nimi aj čas dovoleniek. Možno vám aj naša knižnica pomôže naplniť chvíle oddychu.

Vzhľadom na naše možnosti má tento projekt hlavne regionálnu pôsobnosť. Ak ste z iných kútov Slovenska a máte o knižnicu záujem, pomôžeme vám náš software zaintegrovať na váš web.
  
Pamätať si osobné informácie?

Emotikony /

Comment moderation is enabled on this site. This means that your comment will not be visible on this site until it has been approved by an editor.

Aby sme zabránili spamovým záznamom v diskusii, prosíme o odpoveď na nasledovnú bezpečnostú otázku.
 

  (Register your username / Log in)

Notify:
Hide email:

Malé upozornenie: všetky HTML tagy okrem <b> a <i> budú odstránené. Odkazy a maily stačí vložiť zapísaním obyčajného textu.

Združenie
pre podporu rodín a detí

Sme občianskym združením v službách rodiny a detí. Usilujeme sa o všestrannú podporu a povznesenie rodiny.

Vnímame a sami vo svojich rodinách zažívame tlak, ktorý je dnes vyvíjaný na rodinu. Prostredníctvom našich aktivít chceme pomôcť otcom a matkám vytvárať v ich rodinách prostredie vzájomnej lásky a prijatia.

O násStanovy združenia

Dátum vloženia záznamu Pondelok 20 Apríl 2009 at 8:07 pm Stanovy OZ DaR


Prečo sme tu

Dátum vloženia záznamu Nedeľa 15 Marec 2009 at 6:53 pm Milí kamaráti a známi, dnes už rodičia väčších či menších detí. (Celý článok)


Náš tím

Dátum vloženia záznamu Piatok 09 Január 2009 at 9:52 pm (Celý článok)


Naša vízia

Dátum vloženia záznamu Nedeľa 07 December 2008 at 12:52 am Dar je občianske zduženie, ktoré založili matky a otcovia rodín. Denne sa vo svojich rodinách stretávame s mnohými výzvami. (Celý článok)