DaR - Deti a Rodina

back to weblogVianoce pre zvieratkáV sobotu mala naša rodina zaujímavý zážitok. Ráno sme si všimli, že v opustenej susednej záhrade zmätene pobehujú tri srnky. Záhrada je plná jabloní a tohoročná úroda bola veľmi dobrá. Keďže majiteľ o ne neprejavil záujem, tak tam ležia, a čiastočne aj visia a začínajú hniť. Vzhľadom na to, že bývame kúsok od lesa, zvieratá jabĺčka objavili a chceli si na nich pochutnať. Pravdepodobne vietor v zatvoril pootvorenú bráničku a srny zostali uväznené za pletivom. Spolu so susedmi sa nám ich podarilo oslobodiť a pritom vznikla myšlienka jabĺčka predsa len nejako využiť. Po dohode s majiteľom ich pozbierame a preberieme. Na Štedrý deň vás pozývame na spoločnú vychádzku do lesa, kde by sme radi pripravili zvieratkám vianočnú nádielku. Pozývame najmä oteckov s deťmi, mamičky možno aj privítajú "dočasne vypratanie domácnosti". Stretneme sa o 11.00 u nás na Záhradnej ulici a pôjdeme aj s jablkami do neďalekého lesíka. Prineste si prosím igelitky, aby sme si mohli náklad rozdeliť. Na akciu si treba rezervovať ca. 2 hodiny.

"Kŕmenie foto":http://darko.sk/images/krmenie.jpg Napriek rozmarom počasia na štedrý deň sa skupinka štyroch oteckov so svojimi ratolesťami a nákladom pozbieraných jabĺčok vydala na malú výpravu do lesa. Náklad sme zložili neďaleko chodníčka, po ktorom sa zvieratá pohybujú pri hľadaní potravy. Veríme, že sme zvieratkám spríjemnili ťažký zimný čas, kedy je prirodzenej potravy v lese nedostatok. A keďže Radosť Rozdávaním Rastie, tak sa dobrý pocit, s ktorým sme odchádzali, pripojil k veľkej vianočnej radosti prežívanej počas nasledujúcich hodín a dní.
Dominik - 29 12 08 - 08:00

  
Pamätať si osobné informácie?

Emotikony /

Comment moderation is enabled on this site. This means that your comment will not be visible on this site until it has been approved by an editor.

Aby sme zabránili spamovým záznamom v diskusii, prosíme o odpoveď na nasledovnú bezpečnostú otázku.
 

  (Register your username / Log in)

Notify:
Hide email:

Malé upozornenie: všetky HTML tagy okrem <b> a <i> budú odstránené. Odkazy a maily stačí vložiť zapísaním obyčajného textu.

Združenie
pre podporu rodín a detí

Sme občianskym združením v službách rodiny a detí. Usilujeme sa o všestrannú podporu a povznesenie rodiny.

Vnímame a sami vo svojich rodinách zažívame tlak, ktorý je dnes vyvíjaný na rodinu. Prostredníctvom našich aktivít chceme pomôcť otcom a matkám vytvárať v ich rodinách prostredie vzájomnej lásky a prijatia.

O násStanovy združenia

Dátum vloženia záznamu Pondelok 20 Apríl 2009 at 8:07 pm Stanovy OZ DaR


Prečo sme tu

Dátum vloženia záznamu Nedeľa 15 Marec 2009 at 6:53 pm Milí kamaráti a známi, dnes už rodičia väčších či menších detí. (Celý článok)


Náš tím

Dátum vloženia záznamu Piatok 09 Január 2009 at 9:52 pm (Celý článok)


Naša vízia

Dátum vloženia záznamu Nedeľa 07 December 2008 at 12:52 am Dar je občianske zduženie, ktoré založili matky a otcovia rodín. Denne sa vo svojich rodinách stretávame s mnohými výzvami. (Celý článok)